كوچك يا بزرگ كردن بخش :.معرفی حوزه ها و بخش ها

حوزه ها و بخش های مختلف دانشگاه
اداره خدمات آموزشی:
این بخش با بهره گیری از کارشناسان خبره و آموزش دیده انجام کلیه خدمات مرتبط با مسائل آموزشی دانشجویان را در دستور کار دارد. اداره خدمات آموزشی شامل مدیریت رایانه ، کارشناسان رشته های تحصیلی ، اداره فارغ التحصیلی ، مدیریت برنامه ریزی و  برگزاری کلاسها  ، کمیته جذب و ارتقاء اعضا علمی و واحد سنجش و ارزیابی می باشد.
بخش  پژوهشی و اهداف بخش پژوهشی:
اهم فعالیت های انجام شده از سال 1384 تا 1387
 ● ترجمه وتألیف بیش از 10 عنوان کتاب لاتین و تخصصی از سوی اعضاء و دستیاران علمی مرکز
● عنوان چاپ مقالات علمی پژوهشی 6 عدد
● شرکت در سمینارهای بین المللی ، منطقه ای و ملی و ارائه و چاپ مقالات 60عنوان 
● طرح سوال برای 50 عنوان درسی توسط اعضای علمی مرکز که مورد تایید و پذیرش بانک سوال قرار گرفته است
5● ارائه و ارجاع طرح پژوهشی 7مورد
● راهنمایی پروژه کارشناسی دانشجویان 350 عنوان
● برگزاری نمایشگاه های سالانه دستاوردهای علمی کتاب ، مقاله و سخنرانی در هفته پژوهش ایجاد آزمایشگاه های پژوهشی ،الکتریسیته و فراهم نمودن مقدمات آزمایشگاه جغرافیا
هسته کار آفرینی و وظایف واهداف آن:
این هسته در سال 1387 با همکاری هسته کارآفرینی دانشگاه پیام نور مرکز استان آغاز به کار نموده است در حال حاضر کارشناسانی در این زمینه مورد آموزش قرار گرفته اند  و در اولین گام مذاکراتی با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان به منظور راه اندازی شعبه ای از این شهرک در این شهرستان در حال پیگیری است . هم اکنون آقای حمید رضا عامل ، کارشناس ارشد مدیریت و عضو علمی دانشگاه پیام نور مرکز اردستان به عنوان مسوول این هسته مشغول به فعالیت می باشد
از اهداف کلی این هسته می توان به موارد ذیل اشاره نمود
آموزش جوانان با زمینه های ایجاد اشتغال پایدار
ایجاد شغل با توجه به توانمندیهای منطقه ای
● معرفی فرصت های اشتغال به فارغ التحصیلان
● دعوت از بخشهای خصوصی به منظور سرمایه گذاری در منطقه و استفاده از پتانسیل های موجود منطقه
● کشف استعداد و معرفی آن به مراجع ذی ربط
بخش انفورماتیک
در بخش انفورماتیک و تجهیزات رایانه ای تمامی قسمتهای مختلف دانشگاه مجهز به اینترنت و نرم افزاهای اختصاصی می باشد .
کلیه اموردانشجویان اعم از انتخاب واحد ، واریز شهریه ، حذف و اضافه و نمایش نمرات  به صورت الکترونیکی انجام می شود . لازم به ذکر است جهت تسهیل در امور دانشجویان وبا پاسخگویی به سؤالات آنها وکلیه کارشناسان آموزش دارای وبلاگ تخصصی می باشند که این اقدام باعث کاهش مراجعات دانشجویی گردیده است .
دانشگاه مجهز به سه سایت رایانه ای است که یکی از آنها مختص کلاسهای آموزشی و دوتای دیگر مختص  به کاربران  اینترنت جهت تحقیقات دانشجویی و ارائه خدمات الکترونیکی دانشجویی اعم از حذف و اضافه و انتخاب واحد و ... می باشد که تمامی این سیستمها مجهز به پرینتر مرکزی است  .
 خطوط ارتباطی اینترنتی دانشگاه از نوع  ADSL با پهنای باند 256kbp  می باشد.
 تعداد 7 باب کلاس آموزشی مجهز به دیتا پروژکتور و  تعداد 5 باب کلاس نیز مجهز به تلویزیون و DVD  می باشد .
دانشگاه دارای سایت اختصاصیwww.pnu3-ardestan.ac.irاست که حاوی آیین نامه ها و مقررات آموزشی ، درج خبر  و برنامه زمانبندی ترمی است .
همچنین سایت اینترنتی دانشگاه مجهز به مجموعه کاملی از تولیدات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی  ، CD های متنوع آموزشی و علمی ، نمونه های پاورپوینت های تولیدی دانشستان علوم و دیگر ملزومات دانشجویی می باشد .
بخش آزمایشگاه ها:
آزمایشگاه زیست شناسی با مساحت  60 متر مربع شامل یک هود و 2 سکوی آزمایشگاه با کلیه تجهیزات لازم جهت انجام آزمایشهای زیست شناسی و شیمی آماده شده است .
آزمایشگاه فیزیک با مساحت 60 مترمربع و دو سکوی آزمایشگاه و کلیه تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای انجام آزمایشهای فیزیک ودروس آزمایشگاهی رشته های ریاضی ، کامپیوتر و زیست تشکیل و مهیا شده است .
آزمایشگاه کامپیوتر با مساحتی معادل 45 متر مربع و تعداد 15 دستگاه رایانه جهت استفاده از کلیه دانشجویان به ویژه دانشجویان گروه کامپیوتر تهیه گردیده است .
آزمایشگاه مدار و الکتریسته با مساحتی معادل 45 متر مربع داری مجموعه کاملی از تجهیزات آزمایشگاهی می باشد .
لازم به ذکر است جهت تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه جغرافیا 50 درصد مقدمات فراهم شده است .
بخش کتابخانه:
کتابخانه مرکز با فضایی به مساحت یکصد متر مربع شامل بخش های مخازن و سالن مطالعه جداگانه برای برادران و خواهران می باشند مقدار کتاب درسی و غیر درسی موجود در کتابخانه تا سال 1385 ، 500 جلد بوده و از سال 85 تا کنون با توجه ویژه به این بخش به 4000 جلد افزایش یافته است . ضمناً کتابخانه درس عنوان مجله علمی ، پژوهشی مشترک گردیده است .
حوزه اداری و مالی :
این حوزه شامل چهار بخش مدیریت مالی ، امور اداری، واحد خدمات و پشتیبانی و روابط عمومی است . بخش مدیریت مالی کلیه خدمات مالی دانشگاه اعم از دریافت ها ، پرداخت ها و پیگیری امور عمرانی دانشگاه را بر عهده دارد . امور اداری شامل بخش های  دبیر خانه ، بایگانی و تایپ و تکثیر بوده و پیگیری کلیه مراسلات دانشگاه را عهده دار است . واحد خدمات و پشتیبانی انجام امور مربوط به تشریفات ، فضای سبز و نظافت را بر عهده دارد . در سال های اخیر تلاش های گسترده ای جهت ارتقاء کیفی کارکنان همراه با  برگزاری دوره های ضمن خدمت و آموزش کارکنان توسط این بخش انجام شده است . روابط عمومی دانشگاه از سال 1378 راه اندازی اما در سال 1386 فعالیت آن حالت رسمی تری یافته است .
امور فرهنگی و دانشجویی:
شورای فرهنگی دانشگاه به منظور توسعه فعالیتهای فرهنگی ودانشجویی و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی ایران و ایجاد  روحیه تعامل و همکاری تعداد 22 کمیته فعال فرهنگی در حوزه های مختلف فرهنگی ، آموزش مشاوره و دانشجویی ایجاد نمود که هر یک از این کمیته ها بر اساس شرح وظایف و فعالیت نموده و در پایان هر فصل گزارش کار ارائه می دهند .
واحد تربیت بدنی : آماده سازی ورزشکاران و انتخاب اعضای تیمهای منتخب دانشگاه و شرکت در کلیه مسابقات در سطح شهرستان و همچنین در دانشگاه های پیام نور استان از جمله فعالیتهای این واحد می باشد .
واحد امور رفاهی دانشجویان : این بخش کلیه امور مربوط به تسهیلات وام دانشجویی و امور رفاهی دانشجویان را انجام می دهد .
 واحد مشاوره : این بخش  با بهره گیری از مشاورین مجرب استان در خصوص پاسخگویی به موارد نیازهای مشاوره ای دانشجویان در حوزه های علمی ،  خانوادگی و مذهبی دانشجویان فعالیت می نماید .
واحد بسیج دانشجویی :  در دو بخش خواهران و برادران  در انجام برنامه های فرهنگی و مذهبی ، دانشجویی مشارکت می نماید .
امور شاهد و ایثار گر : در این بخش کلیه امور مربوط به دانشجویان معظم شهدا و ایثار گران پیگیری می شود .
 
بيشتر