اخبار دانشگاه1395/10/1 چهارشنبه دومین همایش پژوهش در عرصه تعلیم و تربیت در دانشگاه پیام نور مرکز اردستان برگزار شد به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش و در راستای پیشبرد اهداف علمی، فرهنگی و اجتماعی ، پنج شنبه 25 آذر ماه سال جاری این دانشگاه دومین همایش پژوهش در عرصه تعلیم و تربیت را با همکاری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان در سالن همایش های این مرکز برگزار نمود.

آسیب های اجتماعی و راه کار های مقابله با آن و آسیب های فضاهای دانش آموزی و دانشجویی، چالش ها و فرصت های پیش رو از محور های این همایش بود .

دراین همایش که ریاست، اساتید و کارکنان دانشگاه و همچنین مدیریت، پرسنل آموزش و پرورش و معلمان شهرستان اردستان حضور داشتند ابتدا پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، دکتر ایرج پور رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اردستان ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی،  به توضیح پاره ای از موارد در خصوص این همایش پرداخت و بیان داشت ;

مولفه ای که بر رشد و پیشرفت کشورها موثر است علم و دانش بوده و مهمترین بدنه آن پژوهش است البته پژوهش های بنیادین که در سطح کشور انجام می شود. ایشان ضمن اینکه اظهار داشت کشور ما در بین 140 کشور رتبه 15 را در حوزه پژوهش های بنیادین دارد افزود مشکل اصلی کشور تبدیل علم به صنعت و تکنولوژی است و در کارهای جمعی نیز دچار مشکل هستیم که می بایست دنبال چاره ای برای رفع آن بود. 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر