اخبار دانشگاه

1396/2/25 دوشنبه اردوی زیارتی فرهنگی و گردشگری شیراز

سفر وسیله شناخت است،هم شناخت خود،هم شناخت دیگران.چون رنجها و سختیهای مسافرت و حالات فوق العاده،جوهره انسان را می نمایاند و خصتهای درونی بروز می کند.حتی انسان میزان تحمل و مقاومت و کاردانی و تجربه خود را هم در سفر می تواند محک بزند.

امیر مومنان حضرت علی ( ع ) می فرماید : " اگر می خواهی کسی را بشناسی یکی از این سه کار را انجام بده:
 1. مسافرت کن؛       2. هم سفره باش؛      3. معامله و تجارت کن. "

با لطف و استعانت از پروردگار بی همتا و مدد از حضرت احمد بن موسی ( ع )، طبق برنامه مصوب در شورای فرهنگی، به همت مدیریت فرهنگی دانشگاه جهت  " توسعه و تعمیق اندیشه فرهنگی و تقویت روحیه نشاط و همکاری "
اردوی زیارتی فرهنگی و گردشگری به مقصد شیراز با حضور تعداد 42 نفر ازدانشجویان دختر، از  13 اردیبهشت ماه لغایت 17 اردیبهشت ماه به مدت 5 روز ، برگزار گردید.

دانشجویان راس ساعت 21:00 روز چهارشنبه  13 اردیبهشت  ماه با حضور مسوولین دانشگاه و جمعی از اولیای محترم این عزیزان، به منظور عزیمت به شیراز ( پایتخت فرهنگی کشور ) بدرقه شدند و ساعت 07:00 صبح در اردوگاه شهید دستغیب ( که از قبل هماهنگ شده بود ) اسکان یافتند.

برنامه های اردو :

پنج شنبه 14/02/1396 ( روز اول ) :

بازدید از ارگ کریم خان و حمام ارگ، باغ نظر ( موزه پارس )، مسجد وکیل، بازار وکیل و زیارت شاهچراغ

جمعه 15/02/1396 ( روز دوم ) -  روز شیراز :

بازدید از مسجد نصیر الملک، باغ نارنجستان قوام، باغ ارم، آرامگاه سعدی، آرامگاه حافظ و  حضور در شهر بازی

شنبه 16/02/1396 ( روز سوم ) :

بازدید از تخت جمشید، نقش رجب، نقش رستم و پاسارگاد

15 اردیبهشت ماه هر سال و دقیقا نیمه فصل بهار به نام " روز شیراز " نام گذاری شده است، باعث بسی خوشحالی است که در این روز دانشجویان این دانشگاه ضمن بازدید از باغ ارم، در برنامه زنده " خوشا شیراز "  شرکت کردند که در این برنامه " حمید عسگری " خواننده پاپ کشورمان نیز حضور داشت.

برگزاری مسابقات متنوع علمی فرهنگی جهت افزایش اطلاعات عمومی و ایجاد نشاط جمعی از دیگر برنامه های این اردو بود.

در این اردو، دانشجویان از اماکن فرهنگی، مذهبی  و تاریخی شهر شیراز بازدید نمودند که از این میان زیارت آستان مقدس حضرت احمد ابن موسی ( ع )  فضای معنوی این اردو را مضاعف نمود.

سرانجام ساعت 19:00 روز شنبه مورخ 16/02/1396 دانشجویان شیراز را به مقصد شهرستان اردستان ترک نمودند و این اردو با استقبال والدین دانشجویان، درب دانشگاه پیام نور مرکز اردستان به پایان رسید.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر