اخبار دانشگاه

1396/11/3 سه‌شنبه برگزاری نشست عمومی شرکت های دانش بنیان و کارآفرینی در دانشگاه پیام نور مرکز اردستان یکشنبه اول بهمن ماه سال جاری با حضور ریاست، پرسنل و دانشجویان علاقه مند و همچنین رؤسای برخی ادارات مرتبط، اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین ذیربط شهرستان، اولین نشست استعداد یابی و آشنایی پیرامون شرکت های دانش بنیان در دانشگاه پیام نور مرکز اردستان برگزار گردید.

در این نشست دکتر محمد ابراهیم ایرج پور رئیس دانشگاه پیام نور اردستان ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدگویی خدمت تمامی حضار ، گزارشی از مسیر راه اندازی مرکز رشد و خلاقیت و توسعه کارآفرینی که دانشگاه پیام نور مرکز اردستان به عنوان اولین دانشگاه پیام نور در سطح استان در آن قدم نهاده است و از اهداف مهم این دانشگاه جهت اشتغال جوانان بوده را ارائه کرد. 

وی در ادامه اذعان داشت : راه اندازی این مرکز بمنظور ایجاد اشتغال جوانان تحصیل کرده و خلاق  بوده  و بهترین مسیری است که امتحان خود را بصورت جهانی پس داده و باید یادآور شد که هزینه ایجاد اشتغال در شرکت های دانش بنیان یک سوم بخشهای دیگر خواهد بود. ایرج پور افزود: این دانشگاه  راه اندازی این مرکز را از سال ۹۴ آغاز نموده و  با حمایت های بی دریغ فرماندار محترم و نماینده مردمی شهرستان به حمد الهی در اواسط سال جاری شاهد امضای تفاهم نامه بوده ایم و امروز شاهد برگزاری اولین نشست استعدادیابی و ایجاد همگرایی بین سازمانی برای حمایت کامل از شرکت های دانش بنیان در این دانشگاه هستیم.

رئیس دانشگاه پیام نور اردستان گفت : در بخش شرکتهای دانش بنیان حرکتهای خیلی خوبی صورت پذیرفته و این مرکز اولین دانشگاهی است که در سطح استان اصفهان توانست تفاهم نامه همکاری را برای مرکز خلاقیت و نوع آوری منعقد کند.

ایرج پور با بیان اینکه در این مدت به مراحل اجرایی و عملیاتی رسیده ایم، تصریح کرد: با حمایتهای نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین فرماندار محترم شهرستان اردستان، زیرساختهای لازم برای راه اندازی این مرکز مهیا گردیده و مراحل قانونی نیز طی شده است که در حال حاضر به دنبال استعداد یابی هستیم.

در ادامه جلسه دکتر پیمان آقایی، عضو علمی این مرکز که در مسیر تشکیل مرکز خلاقیت پیگیری بسیاری کرده اند، بیان داشت:  زمان پشت میز نشینی به اتمام رسیده  و در حال حاظر دولتی را داریم که دو برابر سرانه جهانی کارمند دارد و همین امر موجب معضلاتی در کشور شده است. به دنبال آن هستیم  که افراد توانمند و خلاق را دعوت کنیم و ازجوانان و کسانی که ایده ای دارند و می توانند آن را عملیاتی کنند استقبال خواهیم نمود.

آقایی افزود : در جهان ایده ها هستند که شکل می گیرند و تعدادی از افراد توانمند در هسته های مختلف ایده ای را عملیاتی می کنند و دانشگاه پیام نور اردستان این آمادگی را دارد  تا در این نشست های عمومی  با توانمندان، جوانان و برخی از مسئولان تاثیر گذار به اهداف مورد نظر برسد.

در ادامه پرسش و پاسخ با مسئولین و جوانان فعال شهرستان صورت پذیرفت  و در خاتمه جلسه رئیس دانشگاه پیام نور اردستان تاکید کرد: دانشگاه پیام نور در این خصوص وظیفه ای ندارد اما به لحاظ دغدغه در خصوص اشتغال جوانان و تعهد به نامگذاری سال 1396 توسط مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) ، در این مسیر قدم نهاده است. همچنین  مقدماتی را فراهم  کرده ایم تا در جلسه ای که در اردیبهشت ۹۷ برگزار خواهد شد، صاحب نظران موفق و توانا در حوزه ایده پردازی در شهرستان حضور یابند و جلسات بسیار سودمند توجیهی را برای جوانان علاقه مند و توانمند برگزار نمایند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر