اخبار دانشگاه
باغ گياه شناسي
1397/2/30 يكشنبه احداث بـاغ گیاه شناسی جهت انـجام تحقیقـات و پژوهـش در دانشگاه پیام نور مرکز اردستان پس از برگزاری جلسات متعدد در خصوص کارشناسی اقلیم شهرستان اردستان به منظور ایجاد باغ گیاه شناسی در محل دانشگاه پیام نور مرکز اردستان، سرانجام در جلسه روز دوشنبه 24 اردیبهشت ماه انجام این پروژه به تصویب حاضرین در جلسه رسید.

در راستای تعامل و توافق دانشگاه پیام نور مرکز اردستان با شهرداری این شهرستان در خصوص ایجاد باغ گیاه شناسی ( انواع اکالیپتوس ) جهت انجام تحقیقات و پژوهش، قطعه زمینی از اراضی دانشگاه پیام نور مرکز اردستان به مساحت یک هکتار به این پروسه اختصاص یافت.

در این توافق نامه مقرر گردید دانشگاه پیام نور مرکز اردستان قطعه زمینی به مساحت یک هکتار را به منظور ایجاد باغ اکالیپتوس جهت انجام تحقیقات و پژوهش در اختیار شهرداری اردستان قرار دهد و شهرداری اردستان نیز متقابلا عملیات کشت و آبیاری این مساحت را به عهده بگیرد.

پس از انعقاد این تفاهم نامه، با پیگیری، حضور و نظارت مستقیم رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اردستان، یک دستگاه گریدر متعلق به  شهرداری اردستان در دانشگاه مستقر گردید و با توجه به طرح پیشنهادی رئیس این دانشگاه نسبت به تسطیح و شیب بندی اراضی مذکور اقدام شد.

دکتر محمد ابراهیم ایرج پور رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اردستان با بیان اینکه یک هکتار از اراضی این دانشگاه واقع در حاشیه شمال شرقی دانشگاه به باغ گیاه‌شناسی اختصاص پیداکرده است گفت با کارشناسی های صورت گرفته این خصوص، ازنظر اعضای هیات علمی رشته زیست شناسی این دانشگاه و متخصصان شهرداری،  بهترین موقعیت برای احداث باغ گیاه‌شناسی در این نقطه از دانشگاه ارزیابی گردید.

دکتر محمد ابراهیم ایرج پور در نشستی با مسئولین و کارکنان دانشگاه پیام نور مرکز اردستان در خصوص مزایای این طرح بیان داشت در راستای اهداف دانشگاه پیام نور در خصوص درآمد زایی مراکز و واحدها، این طرح علاوه بر درآمدزایی، در ایجاد فضای سبز دانشگاه نیز ما را یاری خواهد نمود.

ایرج پور این طرح را در راستای فعالیت های مرکز شکوفایی، خلاقیت و نوآوری دانشگاه پیام نور مرکز اردستان بر شمرد و ابراز داشت اعضای هیات علمی این دانشگاه بر مراحل ایجاد این باغ نظارت دارند و به زودی کارهای تحقیقاتی و پژوهشی خود را آغاز خواهند نمود.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر