اخبار دانشگاه
1397/4/19 سه‌شنبه دانـشگاه پیـام نـور مـرکز اردستـان مـیزبان برگـزاری کنکور سراسری سال 1397 بدون تردید برگزاری منظم و دقیق کنکور سراسری که بزرگترین رقابت علمی کشور است از اولویت امور است که البته حساسیت این امر برای دانشگاه پیام نور مرکز اردستان که دارای پیشینه درخشان در امر برگزاری کلیه آزمون ها به ویژه کنکور سراسری است دو چندان می نماید.

در این راستا و به دلیل اهمیت و جایگاه ویژه کنکور سراسری، این دانشگاه جهت هماهنگی به منظور هر چه بهتر برگزار شدن این مهم، جلسات متعددی برگزار کرد که در آنها نکات لازم الاجرا مطرح گردید .

پس از برگزاری جلسات عمومی در یک نشست صمیمی که در دانشگاه پیام نور مرکز اردستان و با حضور کارکنان این مجموعه برگزار شد دکتر محمد ابراهیم ایرج پور ضمن تاکید بر اهمیت و حساسیت این ماراتن، بیان داشت کنکور پلی بین دوران دانش‌آموزی و دوران دانشجویی است و هر کسی که عملکرد بهتری در کنکور داشته باشد، می‌تواند در رشته‌های بهتر تحصیلی پذیرفته شده و آینده بهتری را برای خود رقم بزند از این رو تمامی عوامل اجرایی می بایست دقت لازم را داشته باشند تا شرکت کنندگان در این آزمون سراسری در بهترین شرایط ممکن به رقابت بپردازند.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اردستان اظهار داشت اگرچه این دانشگاه بیش از 6 سال متوالی است که این آزمون سراسری را برگزار می کند اما برگزاری این مهم کاری تکراری نیست و هر آزمون شرایط خاص خودش را دارد.

وی همچنین افزود موضوع کنکور علاوه بر بازتاب داخلی از لحاظ نگاه خارجی هم بسیار مهم است و با توجه به حساسیتی که دانش آموزان و والدین ایشان نسبت به این موضوع دارند هر مانعی در راه برگزاری آن، باعث بی اعتمادی خواهد شد و وظیفه ماست که با برنامه ریزی دقیق و درست از بروز هر گونه اشکال احتمالی در برگزاری کنکور جلوگیری نماییم.

ایشان از همکاری و مساعدت تمامی ادارات، نهادها و سازمان هایی که به طور مستقیم یا غیر مستقم در برگزاری کنکور سراسری نقش دارند تقدیر و تشکر نمود و خاطر نشان کرد تمام مقدمات و امکانات لازم برای برگزاری دقیق و درست آزمون سراسری مهیاست و هیچ مانعی در این زمینه وجود ندارد.

در این جلسه ابراهیم زاهد زاده نماینده تام الاختیار سازمان سنجش و آموزش کشور، تمامی موارد لازم را بیان نمود و از کلیه عوامل اجرایی خواست تا تمام سعی خود را در هر چه بهتر برگزار شدن این امر خطیر به کار گیرند.

ایشان اظهار داشت تمام تمهیدات و امکانات لازم جهت برگزاری آزمونی سالم و آرام فراهم شده و داوطلبین می توانند با اطمینان خاطر و خیالی آسوده در آزمون سراسری سال 1397 شرکت نمایند.

در این جلسه نقاط قوت و ضعف کنکور سال های قبل مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و مقرر شد تمامی اشکالات جزئی به طور کامل برطرف گردد.

آقای حمید رضا تاملی فرماندار محترم شهرستان اردستان نیز روز جمعه 8 تیر ماه و در دومین روز از برگزاری آزمون سراسری با حضور در حوزه امتحانی دانشگاه پیام نور مرکز اردستان، از محل برگزرای کنکور سال 1397 بازدید نمود.

ابراهیم زاهدزاده نماینده تام الاختیار سازمان سنجش و آموزش کشور در پاسخ به سوالات فرماندار اردستان در خصوص تعداد داوطلبین شرکت کننده در آزمون سراسری سال 1397 گفت تعداد شرکت کنندگان امسال حدود 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، امسال 623 داوطلب دختر و پسر در پنج  گروه مختلف آزمایشی در این آزمون به رقابت پرداختند که از این تعداد شرکت کننده، تعداد 260  نفر را پسران و تعداد 363  نفر را دختران تشکیل می دهند و از لحاظ درصدی نیز 42 درصد داوطلبان سال جاری را آقایان و 58  درصد را داوطلبان خانم ها تشکیل داده اند.

فرماندار اردستان متذکر شد برگزاری آزمون سراسری یک اتفاق مهم در سرنوشت دانش آموزان و خانواده های آنان محسوب می شود و این امر مهم ایجاب می کند تا تمامی عوامل اجرایی کنکور نهایت دقت و تلاش خود را در اجرای صحیح و بدون نقص این رقابت سراسری به کار گیرند.

در پایان دکتر حمید رضا تاملی فرماندار شهرستان اردستان ضمن عرض خسته نباشید به کلیه عوامل اجرایی و ابراز رضایت خاطر از روند برگزاری آزمون، از کلیه برگزار کنندگان و دست اندرکاران امر تقدیر و تشکر کرد.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر